PSALMI ALEȘI

FOLOSITORI LA TOATĂ TREBUINȚA

 

Pentru comenzi vă rugăm sa luați legătura cu

Episcopia Ortodoxă Română a Italiei :

Via Ardeatina 1741, 00134, ROMA, ITALIA

Tel : +39 067 197 343; Fax: +39 069 028 09 40

Mail : Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. È necessario abilitare JavaScript per vederlo.

 

 

  

ARGUMENTÎn această mică broșură am considerat potrivit de a pune la îndemâna celor ce o vor folosi, o adunare de psalmi, care să poată fi citiți la diferite trebuințe și situații, întâlnite mai des în viața de toate zilele, aici pe meleaguri străine. Ne-am inspirat din cele lăsate de sfântul Arsenie al Capadochiei făcătorul de minuni (+1924), cel care l-a botezat pe părintele Paisie Aghioritul (+1994) și care a slujit pentru câteva sate de greci rămase pe teritoriul Turciei, în Capadochia, până în 1924 (când au fost repatriate). Părintele Arsenie, recomanda celor care veneau la el, creștini sau chiar necreștini, cu probleme și situații foarte variate, psalmi aleși, adaptați la diferitele trebuințe, pe care citindu-i, aceștia se tămăduiau sau aflau dezlegare. Traducerea prezentă este cea din ediţia diortosită a Psaltirii, Editura Reîntregirea, Alba Iulia 2007.

Cerca

Instagram

  5 X 1000

  La Cattedrale

  construimcatedrala.ro

  Reportaje EORI

  I giovani ortodossi

  Nepsis

  NEPSIS

   

  Vi consigliamo

  Numero totale di visitatori

  11033163