PRIMA SLUJIRE LA PAROHIA NOU ÎNFIINȚATĂ - FIRENZE II

 

Prin purtarea de grijă a lui Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfințitului Episcop Siluan, duminică, 29 noiembrie 2015, a avut loc prima vecernie la parohia nou înființată Firenze II, care a primit ca ocrotitoare pe „Sfânta Muceniță Lucia”, prăznuită în data de 13 decembrie. Prin bunăvoința Eminenței Sale, Cardinalul Giuseppe Betori, Arhiepiscopul Arhiepiscopiei Catolice din Firenze și cu ajutorul Vicarului de Porta Romana, Don Giancarlo Lanforti, parohul parohiei catolice „San Giuseppe e Santa Lucia” din Galluzzo / Firenze, noua parohie ortodoxă română a primit biserica „Santa Lucia” din Galluzzo în vederea desfășurării slujirii liturgice și activităților pastoral-misionare.

Dăm slavă lui Dumnezeu pentru călăuzire și ajutor!

 

 

Mai multe fotografii găsiți aici

Cerca

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  La Cattedrale

  construimcatedrala.ro

  I giovani ortodossi

  Nepsis

  NEPSIS

   

  Reportaje EORI

   
   

  Vi consigliamo

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

   

   

  Numero totale di visitatori

  11815207