Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui Doamnei Preotese Eugenia Roman de la Potenza

Cucernică Doamnă Preoteasă Eugenia,

Preacucernice Părinte Adrian,

Îndoliată familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice, a robului lui Dumnezeu Neculai, socrul Preacucerniciei Voastre, tatăl Doamnei Preotese Eugenia. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască robului Său Neculai iertare, pace și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul robului Său Neculai în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

Cu părintească îmbrățișare și binecuvântare,

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Cerca

Instagram

  5 X 1000

  La Cattedrale

  construimcatedrala.ro

  Reportaje EORI

  I giovani ortodossi

  Nepsis

  NEPSIS

   

  Vi consigliamo

  Numero totale di visitatori

  11102712