Mesaj de condoleanţe cu ocazia decesului bunicului doamnei preotese Ecaterina – Civitavecchia

 

Preacucernice Părinte Ion,

Stimată Doamnă Preoteasă Ecaterina,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice a robului lui Dumnezeu Grigore, bunicul doamnei preotese Ecaterina. Pierderea celor dragi și, în special a bunicilor, aduce cu sine o întristare profundă care numai prin credință poate fi înțeleasă și depășită.

Împreună cu toţi membrii clerului, monahii şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morți să odihnească sufletul robului Său Grigore în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea lui dintre noi.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

Cu arhierească binecuvântare pentru familia îndurerată,

 

 

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 
 

Cerca

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  La Cattedrale

  construimcatedrala.ro

  I giovani ortodossi

  Nepsis

  NEPSIS

   

  Reportaje EORI

   
   

  Vi consigliamo

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

   

   

  Numero totale di visitatori

  11809640