CalenDAR 2018 pentru familia ta în anotimpuri și versuri

Episcopia Ortodoxă Română a Italiei și Mănăstirea Adormirea Maicii Domnului – Roma au bucuria să anunțe apariția unui nou tip de calendar, alături de Calendarele eparhiale pentru anul 2018,CalenDAR 2018 pentru familia ta în anotimpuri și versuri.

Așa cum sugerează titlul și așa cum am încercat să subliniem și prin coperta sa, acest CalenDAR 2018 pentru familia ta își dorește să aducă laolaltă mai multe elemente de ordin estetic, duhovnicesc, literar, dar și de ordin practic, fiind gândit cu acel spațiu în agenda familiei, creștinul putându-se astfel folosi și mai mult, prin organizarea și planificarea activităților sale de zi cu zi.

Fiecare pagină/lună a calendarului este raportată la anotimpul din care face parte, acest lucru fiind evidențiat atât printr-un fundal specific, dar și printr-o poezie „de sezon”. De asemenea, am încercat să prezentăm câteva dintre mănăstirile reprezentative ale țării noastre și să încadrăm versurile între imagini corelate cu fiecare lună în parte.

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11782390