Bilanțul proiectului ”Brațele Părintești”

”Brațele Părintești” este un proiect implementat de Episcopia Ortodoxă Română a Italiei cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, prin care, în aceste vremuri grele, sunt adoptați la distanță, copii din familiile nevoiașe din Romania, Republica Moldova dar și din Italia, asigurându-le haine, alimente și rechizite școlare.

În anul școlar 2016-2017, prin acest proiect au fost ajutați 585 de copiii. În numele lor, dorim și pe această cale să le mulțumim tuturor celor care au susținut acest proiect.

Mai jos o să vă prezentăm câteva scrisori de mulțumire care au venit din partea copiilor sau a copiilor.

Având în vedere că anul școlar 2017-2018 este aproape, vă reamintim că puteți susține în continuare acest proiect, contactându-ne la adresa de e-mail a Sectorului Social al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei (Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.) sau la adresa Departamentului pentru Familie (Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. ).

 

O parte din scrisorile de mulțumire le puteți găsi aici >>>