COMUNICAT DE PRESĂ

 

Protocol de colaborare cu USL Roma B
 
 În data de 28 septembrie 2010 Episcopia Ortodoxă Română a Italiei va semna un PROTOCOL DE COLABORARE cu USL ROMA B (Unitatea Sanitară Locală Roma B) sub patronatul Regiunii LAZIO, prin care se statornicește dreptul la asistență religioasă în structurile spitalicești și de asistență medicală din Sectorul Roma B.
Prin acest proiect se garantează accesul în spitale pentru asistență religioasă și slujitorilor ortodocși români, care vor putea nu doar întâlni pe romanii ortodocși din spitale dar vor și putea desfășura servicii religioase pentru aceștia în incinta spitalelor din Sectorul Sanitar ROMA B.
Din partea Episcopiei va semna Pr. Gh. Militaru - Consilier Social al Episcopiei Ortodoxe Romane a Italiei.
 
 
DEPARTAMENTUL DE INFORMARE ȘI MASS MEDIA AL
EPISCOPIEI ORTODOXE ROMÂNE A ITALIEI

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11776443