COMUNICAT DE PRESĂ

TRAGICUL EVENIMENT DIN PROVINCIA VERONA

 

 

Episcopia Ortodoxă Română a Italiei  îşi exprimă consternarea faţă de tragicul eveniment care s-a întâmplat în regiunea Veronei şi faţă de actele inumane care s-au petrecut la sfârşitul săptămânii trecute, cu privire la compatriotul nostru Adrian Ioan Cosmin.

 

                Întreaga comunitate ortodoxă româneasca din Italia este alături de familia atât de greu încercată a victimei.

 

                Nădăjduim că, prin prisma acestui tragic eveniment, opinia publică italiană va reuşi să descopere că, printre conaţionalii noştri, se mai află şi persoane care sunt supuse la tot felul de abuzuri şi, ca şi în cazul de faţă, la acte de o extremă violenţă.

 

Ne rugăm lui Dumnezeu ca asemenea acte să nu se mai repete pentru nici o fiinţă umană, de orice origine ar fi ea şi, mai ales, sa tragem cu toţii învăţăminte din cele petrecute.

 

 

               

DEPARTAMENTUL DE INFORMARE ȘI MASS MEDIA AL

EPISCOPIEI ORTODOXE ROMÂNE A ITALIEI

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11773120