Lansarea Site-ului Copiilor Ortodocși

din Episcopia Ortodoxă Română a Italiei

 

Astăzi, 4 iunie 2011, cu binecuvântarea PS Părinte Episcop Siluan, a fost lansat la Torino, cu ocazia Festivalului Bucuriei - ediția a III-a, site-ul Copiilor Ortodocși din Italia.  http://tineriortodocsi.webs.com

 

Site-ul se propune a fi o platformă pentru copiii din Episcopia Ortodoxă Română a Italiei. Copiii vor putea descoperi pe noul site: Biblia Povestită Copiilor, Rugăciuni și Poezii, Vieți de Sfinți, Minunile Lumii Ortodoxe, Colinde, Știri și nu în ultimul rând Ghicitori și Probleme. Părinții și frațiorii mai mari nu au fost lipsiți nici ei de secțiuni interesante precum Dicționare, Știri, Forum, Rubrica Nepsis, Bunătăți Culinare și multe altele.

 

Site-ul a fost realizat prin osteneala Preotului Gelu Porumb și a Preotesei Daniela Porumb de la Parohia Sfinții Mărturisitori din Transilvania din Teramo.

 

site_copii.jpg

 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11776356