Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui Doamnei Preotese Carmen Gabriela Ciocîrlan de la Reggio Emilia

Preacucernice Părinte Mihail,

Cucernică Doamnă Preoteasă Carmen Gabriela,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice, la vârsta de 64 de ani, a robului lui Dumnezeu Dănuț, socrul Preacucerniciei Voastre, tatăl Doamnei Preotese Carmen Gabriela. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască robului Său Dănuț iertare, pace și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul robului Său Dănuț în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

Căutare

5 X 1000

Catedrala Neamului

construimcatedrala.ro

Tinerii ortodocși

Nepsis

Vă Recomandăm

 

 

 

 

 
 

Vizitatori pe site

Avem 6552 vizitatori și nici un membru online

Numărul total de vizitatori

9607069