Mesaj de condoleanţe cu ocazia decesului bunicii părintelui Cristian Mănășturean (Bassano del Grappa)

Preacucernice Părinte Cristian,

Cucernică  Doamnă Preoteasă,

Îndoliată Familie,

Am aflat cu întristare de trecerea la Domnul a roabei lui Dumnezeu Ludovica. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei Voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască roabei Sale Ludovica iertare și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din Eparhia noastră, Îl rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi să odihnească sufletul roabei Sale Ludovica în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

Veşnica ei pomenire, din neam în neam!

Cu arhierească binecuvântare pentru familia îndurerată și cu părintească îmbrățișare,

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Căutare

Instagram

  5 X 1000

  Reportaje EORI

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Vă Recomandăm

   

  Numărul total de vizitatori

  11175068