Mesaj de condoleanţe cu ocazia decesului bunicului doamnei preotese Mihaela Motfolea – Messina

 

Preacucernice Părinte Vasile,

Stimată Doamnă Preoteasă Mihaela,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice a robului lui Dumnezeu Gheorghe, bunicul doamnei preotese Mihaela. Pierderea celor dragi și, în special a bunicilor, aduce cu sine o întristare profundă care numai prin credință poate fi înțeleasă și depășită.

Împreună cu toţi membrii clerului, cu monahii şi cu credincioşii din eparhia noastră, Îl rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morți să odihnească sufletul robului Său Gheorghe în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea lui din această lume.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

Cu arhierească binecuvântare pentru familia îndoliată,

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Căutare

Apostolia

Instagram

  5 X 1000

   

  Reportaje EORI

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Vă Recomandăm

   

  Numărul total de vizitatori

  11466859