Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui doamnei preotese Simona Nicoleta Baltag de la Roma III

Cucernică Doamnă Preoteasă Simona Nicoleta,

Preacucernice Părinte Ciprian,

Îndoliată familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice, a robului lui Dumnezeu Vasile, tatăl, socrul și bunicul vostru. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască robului Său Vasile iertare, pace și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi să odihnească sufletul robului Său Vasile în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să vă mângâie pe toţi cei care sunteți întristaţi de plecarea sa din viața aceasta.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

Cu părintească îmbrățișare și binecuvântare,

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Reportaje EORI

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11724207