Pastorație integrală pentru românii ortodocși din Italia

Peste un milion de români sunt stabiliți în țara lui Dante, în marea lor majoritate ortodocși. Acolo, la fiecare început de an, ca în toate eparhiile românești din țară și străinătate, este convocată Adunarea eparhială, unde este prezentat bilanțul activităților din anul precendent. Despre toate acestea a vorbit recent la Radio TRINITAS, într-un interviu, Preasfințitul Atanasie de Bogdania, Arhiereu-vicar al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei.

 

Citește mai departe >>>

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11815081