"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Stindardul Unirii la Vercelli

Prin binecuvântarea Domnului, Stindardul Marii Uniri a poposit pentru un timp la noi, la Parohia „Sfântul Arhidiacon Ștefan” din orașul Vercelli, începând cu Duminica Sfinților Părinți de la Sinodul I Ecumenic.

Delegația care a purtat steagul din parohia Verbania în parohia Vercelli a fost întâmpinată de către credincioși cu stegulețe și mult entuziasm. De asemenea gospodinele împreună cu doamna preoteasă au pregătit și strămoșescul colac și sare pentru întărirea celor care s-au nevoit cu purtarea stindardului.

Stindardul Unirii va fi predat, pe data de 27 Mai, Părintelui Paroh Marius Sutic, de la Parohia „Sfântul Ioan Valahul” din Casale Monferrato.

Domnul Hristos, cel ce S-a Înălțat întru slavă, să înalțe inimile tuturor românilor spre Unire!

Vă dorim, multă sănătate si bucurie!

Preot Paroh Iulian Păun

 

 

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2463878