"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Stindardul Unirii în Parohia Lugo și Bagnacavallo

Cu ajutorul Domnului, Duminica 20.05.2018 unul dintre cele 7 Stindarde ale Unirii a poposit și în parohia noastră, purtat fiind de o delegație compusă din credincioși ai parohiei Cento.

Stindardul a fost întâmpinat cu bucurie credincioșii intonând imnul național al României și oferind oaspeților tradiționala pâine și sare. După predarea steagului s-a oficiat Tedeum-ul la finalul căruia părintele a vorbit despre unitatea de credinţă și de neam subliniind importanța momentului în care ne aflăm prin pomenirea făuritorilor Marii Uniri în aceeași zi cu pomenirea Sfinților Părinți de la cel dintâi Sinod Ecumenic.

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate!

A consemnat Psa Cristina Ghiran

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2464014