"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Adunare Protopopială și Conferință Preoțească în Protopopiatul Toscana II

Preoții din Protopopiatul Ortodox Român Toscana II au participat marți, 5 martie, la Adunarea Protopopială și Conferința Preoțească din această lună. Evenimentul a fost găzduit de Parohia Ortodoxă Română "Sfântul Proroc Isaia" din Viareggio. Ziua a început cu săvârșirea Sfintei Liturghii în sobor de preoți, urmată apoi de susținerea conferinței cu titlul "Clerici slujitori ai Bisericii strămoșești în satul românesc" de către părintele Andrei Vizitiu, parohul gazdă. 

În cadrul Adunării Protopopiale s-au discutat și dezbătut aspecte pentru buna organizare a protopopiatului. 

Următoarea întâlnire va avea loc pe data de 9 aprilie și va fi găzduită de parohia "Sfântul Ioan Gură de Aur" din Carrara. 

 

Pr. Andrei Vizitiu - Viareggio

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2472367