"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Activități din ”Laboratorul Credinței”, al parohiei Vasto

Parohia Ortodoxă română, ”Sfântul Ioanichie cel Nou de la Muscel”- Vasto, continuă în fiecare sâmbătă de la orele 16, catehezele din ”Laboratorul Credinței ”, adresate copiilor preşcolari şi şcolari care se pregătesc pentru prima Spovedanie sau vor să afle mai multe despre tainele credinţei,.

În primele întâlniri s-a vorbit despre Iubirea lui Dumnezeu care ne cuprinde pe toți și despre Zilele Creației, astfel în cateheza din această săptămână am vorbit despre greșeală primilor oameni- Adam și Eva și urmările păcatului.

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2472445