"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Seară duhovnicească la Parohia Rovigo

Duminică, 10 Martie 2019 credincioșii Parohiei "Sfântul Cuvios Ioan Iacob de la Neamț " din Rovigo, alături de alți preoți și credincioși de la parohiile învecinate s-au putut hrăni sufletește din cuvintele împărtășite de către părintele protosinghel Nicodim Burcea, starețul Mănăstirii "Buna Vestire" din localitatea Mirabella Eclano (Avellino), având ca temă "Postul Mare, pași spre Înviere".

Dăm slavă Domnului pentru toate cele transmise nouă la acest început de post al Sfintelor Paști!

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2472565