"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Prăznuirea Sfântului Grigorie cel Mare (Dialogul) la un an de la înființarea Paraclisului din Roma - Torre Angela

Momente de bucurie duhovnicească au trăit credincioșii Paraclisului Sf. Grigorie cel Mare din Roma - Torre Angela în seara zilei de vineri prin săvârșirea Sfintei Liturghii a Darurilor mai înainte sfințite. Prin împreună-slujirea unui sobor de preoți în cinstea Sfântului ocrotitor, s-a adus jertfă de mulțumire pentru toate binefacerile primite în primul an de la înființarea Paraclisului.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2647446