"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Corul parohiei Înălțarea Domnului din Florența - Firenze I a reînceput activitatea la începutul Postului Mare

Cu ajutorul Domnului, cu ocazia începutului Postului Mare, Corul Bucuria al parohiei Înălțarea Domnului din Florența și-a reînceput activitatea sub îndrumarea profesională a doamnei Mirabela cu un bogat repertoriu de cântări calofonice specifice perioadei Triodului. In fiecare luni seară de la ora 19:30, încadrate de rugăciune împreună cu părintele paroh Ioan Coman, se desfășoară repetițiile in biserica parohială din Viale Giovanni Amendola 40, FIRENZE. Așteptăm cu drag și bunăvoire toți doritorii de înfrumusețare duhovnicească.

 

 

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2647465