"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Întâlnirea protopopială Chianciano Terme

Marți 19 Martie, a avut loc cea de a treia întâlnire a preoților Protopopiatului Toscana I, în Parohia "Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan" din Chianciano Terme. Întâlnirea a început cu Acatistul Mântuitorului urmat de conferința cu tema “ Satul Românesc: istorie, actualitate și posibil viitor". susținută de Pr Sabin Foca de la parohia Bibbiena. Întâlnirea s-a încheiat cu ședința de lucru a protopopiatul .

 

A consemnat Psa Cristina Lisman

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2647481