"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Taina Sfântului Maslu în Parohia ”Sfântul Arhanghel Mihail” din Mirano-Ve

În seara zilei de miercuri, 03 aprilie 2019, în parohia ”Sfântul Arhanghel Mihail” din localitatea Mirano, protopopiatul Triveneto I N-E,  s-a săvârșit Taina Sfântului Maslu de către un sobor de preoți. La finalul slujbei preacucernicia sa, părintele protoiereu Avram Matei a ținut un cuvânt de învățătură. Seara s-a încheiat cu o agapă frățească organizată de către Comitetul parohial.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

Părintele Dumitru Crețan, Parohia Mirano

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2647551