"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Activități în parohiile EORI în perioada 8 - 14 aprilie 2019

 

PROTOPOPIATUL TOSCANA II

1.         Marţi, 9 aprilie, a avut loc Adunarea Protopopială și conferința preoțească a clericilor din Protopopiatul Toscana II. În prima parte a evenimentului s-a slujit Sfânta Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite, după care Pr. Armand Bratu, de la Parohia “Sfântul Ioan Gură de Aur” – Carrara, a susţinut conferinţa: “Patriarhul Iustin Moisescu (1977 - 1986)”.

 

PROTOPOPIATUL UMBRIA - MARCHE

2.         Parohia “Sfântul Mucenic Sava de la Buzău” – Perugia își va cinsti vineri, 12 aprilie, ocrotitorul. 

3.         Duminică, 14 aprilie, în Parohia “Sfântul Mucenic Sava de la Buzău” – Perugia se va oficia Taina Sfântului Maslu.

 

PROTOPOPIATUL TRIVENETO IV

4.         Parohia “Sfântul Cuvios Irodion de la Lainici” Mestrino – Padova Vest va găzdui duminică, 14 aprilie, conferinţa: “Giulgiul Mântuitorului - între știință și credință”. Prelegerea va fi susţinut de către Emilio Lazzarin, delegat pentru Triveneto al "Centrului Internațional Giulgiul din Torino" și sculptorul Sergio Rodella. 

 

Echipa Departamentului de Comunicare și Imagine al EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2647446