"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Şedinţa Protopopiatului Lazio II

Joi 11 aprilie, cu ocazia Prăznuirii Sfântului Ierarh Calinic de la Cernica, parohia noastră a găzduit şedinţa lunară a Protopopiatului Lazio II, prin grija şi îndrumarea părintelui protopop Gabriel Ioniţă.

Adunarea părinţilor din protopoiat a început prin slujirea Tainei Sfântului Maslu, urmată de discutarea problemelor administrative.

La sfârșit, părintele paroh, a încercat să aprofundeze tema satului tradiţional românesc prin prezentarea unor principii arhaice de o deosebită valoare naţională şi creştină, care se pot promova şi în viaţa parohiilor din diaspora.

 

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2647448