"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Împreună slujire parohia Oderzo

La îndemnul Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, ca în acest post al Paștelui, să ne întâlnim pentru a sluji împreună, joi, 11 Aprilie 2019 s-a săvârșit Pavecernița mare în parohia ortodoxă din Oderzo. Părintele Protopop Avram ne-a îndemnat, ca în aceste ultime săptămâni de post ce au rămas, să ne ostenim mai mult luând exemplu de viață al Sfinților care și-au dăruit cu totul viețile lor Domnului Iisus Hristos, punând accent pe viața sf. Maria Egipteanca.

Slava Domnului!

Mulțumim tuturor părinților și credincioșilor pentru participare.

 

pr. Ioan Grigore de la parohia Oderzo(TV)

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2647446