"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Adunare Protopopială și Conferință Preoțească în Protopopiatul Toscana II

În ziua de marți, 14 mai, la Parohia Ortodoxă Română „Sfântul Cuvios Onufrie de la Vorona” din Pisa a avut loc Adunarea Protopopială și Conferința Preoțească a Protopopiatului Toscana II. După săvârșirea Sfintei Liturghii, părintele Cristian Puricescu a susținut conferința cu titlul „ Criza actuală a satului românesc şi implicarea Bisericii Ortodoxe Române în atenuarea acesteia”. În cadru lucrărilor Adunării Protopopiale s-au discutat și s-au luat hotărâri pentru buna organizare și funcționare a protopopiatului.

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2655733