"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Dăruind vei dobândi la SALUZZO

 

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan în parohia SALUZZO, s-a reușit colectarea a unei cantități considerabile de haine (în jur de 300 de kg), jucării și obiecte de igiena pentru bătrâni. În colaborare cu Pr. Paul Porcescu de la parohia Settimo Torinese, prin domnul Emilian Moisa, toate aceste ajutoare vor ajunge in zilele următoare la mănăstirea Bogdănești din județul Suceava ,acolo unde se poartă de grijă a peste 130 de bătrâni și a multor familii nevoiașe. Slavă lui Dumnezeu pentru toate.

 

A consemnat pr. paroh Simota Codrin, parohia SALUZZO

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Calendario ortodosso

Buona parola

Numero di visitatori

2770616