"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

FINAL DE AN ȘCOLAR, BUCURIA VERII, LODI, 18 Iunie 2017

Cum ne-am obișnuit deja, anul catehetic l-am încheiat duminică, 18 Iunie 2017,  cu o ieșire în natură după Sfânta Liturghie, concluzionând așa și ultimul proiect de anul acesta:” Să-L redescoperim pe Dumnezeu în natură”. Cu mic cu mare ne-am îndreptat spre Val Seriana unde am petrecut o după-masa minunată alături de copiii școlii noastre, părinții acestora și tinerii Nepsis de la Lodi. Spiritul vacantei s-a făcut simțit, deși unii dintre copii erau încă în plin examen de final al clasei a 8-a. Ne-am bucurat de aerul curat de munte și de apa cristalină încă nestrăbătută de căldura soarelui a râului ce a completat cadrul de munte. Rămâne pentru fiecare o frumoasa amintire a bucuriei de a fi împreună, de a recunoaște sufletul frumos  în cel de lângă noi și dorința de a „creste” frumos AȘA!

A consemnat preoteasa Simona Cazacu