"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

CONGRESUL NEPSIS ITALIA, 8 decembrie 2017

Cu bucurie vă anunțăm că mâine, 08 decembrie 2017, va avea loc cu  binecuvântarea Preasfințitului Episcop Siluan, la Roma, în incinta Complexului Divino Amore, începând cu ora 12.00, CONGRESUL NEPSIS ITALIA, la care așteptăm participarea a peste 800 de tineri din parohiile Episcopiei noastre.

PS Siluan va deschide în mod oficial lucrările Congresului prin Cuvântul adresat tinerilor Nepsis cu ocazia aniversării celor 9 ani de existență. Invitați speciali in cadrul evenimentului vor fi: părintele profesor Vasile Gavrilă care, din perspectiva unui tată și preot din zilele noastre, va susține  conferința cu tema " Nevoința de a fi părinți, copii şi tineri creștini în fața împotrivirilor lumii acesteia"; de asemenea, d-na preoteasă IUSTINA IRIMIA CENUȘĂ va încânta tinerii cu colindul străbun adus de pe meleaguri moldovenești.

În cadrul evenimentului, tinerii noștri  vor participa la Concursul Mastercake, se vor bucura de Tombola Nepsis și ne vor  colinda grupuri de tineri din 18 parohii.

Rugăm pe Sfântul Neagoe Basarab, ocrotitorul Frăției Nepsis, să mijlocească pentru folos mântuitor pentru tinerii participanți.

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

1779783