"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Festival de Colinde la Torino

 

 

 

 

În perioada 09/10 decembrie, la Torino are loc Festivalul – concurs al Mitropoliei Ortodoxe Române al Europei Occidentale și Meridionale și al Mitropoliei Ortodoxe Române a Germaniei și Europei se Nord, cu participarea coralelor românești din întreaga Europa. La acest eveniment important cor fi prezente 8 corale din 4 țări și anume: Franța, Germania, Austria și țara gazdă Italia. Programul Festivalului Concurs va fi următorul:

Sâmbătă, 09 decembrie, ora 19.00 - Partea I - Repertoriu impus

Duminică, 10 decembrie, ora 19.00 - Partea a II -a - Repertoriu liber ales

Evenimentul va fi transmis live pe Apostolia TV (www.apostolia.tv) și site-ul oficial al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei (www.episcopia-Italiei.it/stiri).

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

1775766