"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sfântul Ierarh Nicolae sărbătorit în Parohia Ortodoxă Română Verona Vest - Villafranca di Verona

Și anul acesta, ca în fiecare an, în ajun de Sf. Nicolae, ne-am întâlnit la biserică cu copiii și tinerii școlii parohiale pentru a ne ruga împreună la Vecernia cu Litie pentru cateheza cu titlul: "Sfântul Nicolae - ocrotitorul copiilor, dar și al săracilor", apoi cu mare drag am împodobit bradul de Crăciun.

La final, toți copiii au primit daruri de la Sf. Nicolae, iar darurile pe care le colectăm în perioada Postului Crăciunului le împărțim familiilor (pe care le depistăm din timp) aflate în dificultate.

Așa să ne ajute Dumnezeu!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

1775732