"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Împreună slujire şi Şedinţă de Protopopiat în Protoieria Toscana 


Marţi, 5 decembrie 2017, la parohia "Sf. M. Mc. Anastasia Romana" - Prato a avut loc ultima Adunare a clericilor din Protopopiatul Toscana. 
Întâlnirea a început cu Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie slujită în sobor, după care părintele Viorel Matei, parohul nou înfiinţatei parohii "Sf. Mc. Agripina" - Sesto Fiorentino, a prezentat referatul cu tema: ,,Patruzeci de ani de la trecerea la cele veşnice a Patriarhului Iustinian Marina". 
În încheiere, parintele protoiereu Ioan Trandafir-Bobârnea a făcut un scurt bilant al activităţilor din Protopopiat pe anul 2017 şi s-a discutat liber despre realităţile pastorale din zona de referinţă. 

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

1775700