"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sărbătoarea "Bucuria Învierii" - parohia Susa

Cu ajutorul lui Dumnezeu şi cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, în parohia " Sf. Niceta de Remesiana"  Susa, în duminica a-II-a după Paşti, închinată Sf. Ap. Toma s-a desfășurat tradiționalul festival " Bucuria Învierii", prezentat de către copiii şi tinerii parohiei noastre.                     

Bucuria pascală a fost exprimată prin cântec şi poezie de către glasurile cristaline ale copiilor, sub îndrumarea doamnei preotese Angelica Olenici, care din toată inima au adus slavă Dumnezeului Nostru Înviat.                                                                                                                            

Slavă lui Dumnezeu pentru toată bucuria duhovnicească din această sfântă zi! 

HRISTOS A ÎNVIAT!

 

 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

1982507