"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ședință Protopopiat Toscana I

Marți, 15 mai 2018, parohia Sf. Muceniță Anisia din Empoli, a fost gazada preoților din Protopopiatul Toscana 1, pentru ședința protopopială.

Ziua a debutat cu Taina Sf. Liturghii,  urmată de conferința cu titlul ,,Slujitori ai Bisericii - promotori ai Marii Uniri din anii 1600, 1859, 1918" susținută de Pr. Andrei Aioanei de la Parohia Empoli, apoi ședința protopopială condusă de Pr. Protopop Ioan Trandafir Bobârnea, unde s-a discutat despre problemele administrative și duhovnicești ale parohiilor noastre. 

Întâlnirea s-a încheiat cu o agapă, pregătită de gospodinele din Parohia Empoli. 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2043158