"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Stindardul Unirii la Vercelli

Prin binecuvântarea Domnului, Stindardul Marii Uniri a poposit pentru un timp la noi, la Parohia „Sfântul Arhidiacon Ștefan” din orașul Vercelli, începând cu Duminica Sfinților Părinți de la Sinodul I Ecumenic.

Delegația care a purtat steagul din parohia Verbania în parohia Vercelli a fost întâmpinată de către credincioși cu stegulețe și mult entuziasm. De asemenea gospodinele împreună cu doamna preoteasă au pregătit și strămoșescul colac și sare pentru întărirea celor care s-au nevoit cu purtarea stindardului.

Stindardul Unirii va fi predat, pe data de 27 Mai, Părintelui Paroh Marius Sutic, de la Parohia „Sfântul Ioan Valahul” din Casale Monferrato.

Domnul Hristos, cel ce S-a Înălțat întru slavă, să înalțe inimile tuturor românilor spre Unire!

Vă dorim, multă sănătate si bucurie!

Preot Paroh Iulian Păun

 

 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2463864