"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hramul Parohiei Ortodoxe Române Messina

Cu ajutorul lui Dumnezeu, duminică 8 iulie 2018, Parohia Ortodoxă Română Sfântul Sfințit Mucenic Pangratie din localitatea Messina și-a sărbătorit ocrotitorul. Credincioșii Parohiei s-au adunat pentru a participa la Sfânta Liturghie, cei pregătiți s-au împărtășit cu Sfintele Taine, au mulțumit lui Dumnezeu și Sfântului Pangratie pentru darurile și binefacerile revărsate asupra lor. La sfârșitul slujbei ne-am bucurat și de agapa frățească. Mulțumim lui Dumnezeu și Sfântului Pangratie pentru toate.

 A consemnat: Preot Vasile Motfolea

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2655761