"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Slujba de Te-Deum și rugăciune pentru pace și unire la Rovigo

Cu prilejul sosirii stindardului unirii  și în contextul evenimentelor petrecute zilele trecute în România, duminică, 12 august, în Parohia Ortodoxă " Sfântul Cuvios Ioan Iacob de la Neamț" din Rovigo s-a săvârșit slujba de Te-Deum împreună cu alte rugăciuni pentru unire și pace. Totodată, părintele Nicolae Budui a explicat credincioșilor prezenți simbolistica stemei și a culorilor tricolorului național al României, îndemnând pe părinți să transmită la rândul lor copiilor aceste importante informații legate de cultura și identitatea poporului român.

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2345721