"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Dublu eveniment în Parohia " Sf. Ap. Pavel şi Sf. Mc. Lucia " Siracusa

Duminică, 07.10.18, credincioșii  Parohiei " Sf. Ap. Pavel şi Sf. Mc. Lucia " Siracusa au îmbrăcat haină de sărbătoare pentru a lua parte la momentul primirii Stindardului Marii Uniri, care a fost adus de părintele Mihai Ichim de la Catania.

 Al doilea eveniment a fost Ziua portului

Popular Romanesc -a doua ediție - Protopopiatul Sicilia- Siracusa unde  au participat toate parohiile şi ca invitați speciali i-am avut pe Iurie și Irina Pavaluc din Chişinău care ne-au încântat cu frumoasele lor melodii .

La final am luat parte la agapa frățească pregătită de enoriaşii parohiei.

 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2457608