"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Întâlnire protopopială Toscana II

Cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, marți 16 octombrie 2018, în Biserica Ortodoxă Română cu hramul "Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava" din localitatea Siena, a avut loc ședința lunară protopopială, în cadrul căreia s-a săvârșit Acatistul Sfântului Ioan cel Nou de la Suceava.

După momentul de rugăciune Pr. Dragoș Pavel de la Parohia Ortodoxă Română "Învierea Domnului" din Massa, a susținut conferința cu titlul "Consecințe benefice ale unității naționale asupra unității bisericești", care face parte din seria comunicărilor dedicate Anului Omagial a "Unității de credință și de neam".

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2599622