"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sfântul Maslu și lansarea CD-lui ,,De dorul tău, Maicuță“ la Villafranca di Verona

Cu ajutorul Domnului și cu  binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, am realizat înregistrarea CD-lui ,,De dorul tău, Maicuță“.

În data de 1 noiembrie, în biserica Parohiei Villafranca di Verona, am organizat un concert de cântări religioase, unde a fost prezentat și CD, cu participarea Coralei ,, Cântăm Domnului “ din Parohia Torino I, dirijor pr. Cristian Vasilescu și a grupului de copii de la noi din parohie.

Nădăjduim că acest buchet de pricesne și cântări închinate Maicii Domnului să ne apropie mai mult de Dumnezeu și Maica Lui, să ne dăruiască mai mult spor duhovnicesc tuturor, iar Maica Domnului să ne primească sub sfânt acoperemântul ei pe noi, pe toți!

A consemnat:

Preoteasa Viorica Ursachi,

Parohia Villafranca di Verona

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2599611