"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Vizita Preasfinției Sale, Atanasie de Bogdania, la Parohia Carmagnola

Parohia Carmagnola, în data de 7 noiembrie 2018, în ajunul prăznuirii "Soborului Sf. Arhangheli Mihail și Gavril și al tuturor cereștilor puteri ", a avut bucuria să fie cinstită cu prezența Preasfințitului Părinte Atanasie de Bogdania, Arhiereul Vicar al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei.

S-a săvârșit Vecernia la care a participat și un sobor de preoți din Protopopiatul Piemonte II Sud.

Ne-am bucurat să vedem o mulțime de credincioși care l-au așteptat pe Preasfinția Sa, cu multă evlavie și reală emoție. Toate acestea au fost intensificate atât de slujirea caldă cât și de mângâietorul cuvânt de învățătură al Arhieriei Sale.

La finalul slujbei, toți cei prezenți au poposit un răstimp alături de  Preasfinția Sa și la îndătinata agapă pregătită de credincioșii noștri.

Mulțumim Bunului Dumnezeu și Sfinților Arhangheli pentru toate.

 

a consemnat preoteasa

Prof. Dr. Minodora Vlașin

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2599667