"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sfântul Nicolae în Parohia Massa

În seara aceasta, de ajun, a Sfântului Ierarh Nicolae, Episcopul Mirelor Lichiei, copiii mici și „mari” s-au adunat cu emoție la biserica Parohială urmând o seară de neuitat.

După vizionarea unui film de animație, cu un mesaj deosebit, moralizator, pe versuri de colind copiii asistați de părinți și bunici au împodobit Pomul de Crăciun, după care s-au bucurat de cadourile Sfântului Nicolae.

Pomul de Crăciun ne amintește limpede faptul că Hristos este Pomul Vieții și că noi nu putem viețui sau să ne împlinim scopul fundamental al existenței noastre dacă nu ne împărtășim cu acest Pom, dătător de viață, Izvorul vieții.

 Preot Paroh Dragoș Pavel

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

1982495