"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Turneu de colindă în Protopopiatul Lombardia 1

Pentru prima dată în Protopopiatul Lombardia 1 s-a organizat un turneu de colindă în 4 parohii, începând din 17 Decembrie până la sfârșitul anului. Parohiile participante au fost: Pavia, Lodi, Crema și Stradella. În fiecare parohie, pe rând, au fost așteptați colindătorii din celelalte parohii cu mare drag și alai de credincioși, fiind un moment de bucurie in amintirea frumoase tradiții a colindatului pe care fiecare o are in suflet in fiecare an de Nașterea Domnului.

Mulțumim preoților parohi care au promovat aceasta inițiativa in rândul credincioșilor și mulțumim lui Dumnezeu pentru ocrotirea ce ne-o revarsă din belșugul in proiectele ce unesc oameni dragi și aduc mângâiere și seamănă nădejde de mântuire!

 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2706820