"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Curs de limbă și literatură română în parohia „Sfântul Mare Mucenic Nichita Romanul” Monte Compatri - San Cesareo

Cu ajutorul Domnului, vineri, 18 ianuarie 2019, în Parohia „Sf. Mare Mucenic Nichita Romanul” Monte Compatri - San Cesareo, a debutat cursul de limbă și literatură română dedicat copiilor și tinerilor din cuprinsul parohiei.

Cursul se înscrie într-un proiect prin care ne dorim să promovăm în rândul copiilor și tinerilor noștri valorile și frumusețea limbii și culturii române. Cursul este susținut de către doamna profesoară Valentina Popa.

Cursul va avea loc în fiecare vineri seara, începând cu orele 19°°, la Biserica „San Michele" din Monte Compatri (Piazza del Mercato Nr. 2).

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2707162