"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sfânta Liturghie arhierească la sediul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Preasfințitul Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, a slujit în Duminica a 29-a după Rusalii (a celor zece leproși), la Paraclisul Mănăstirii Adormirea Maicii Domnului din Roma.

Cuvântul de învățătură adresat de Preasfinția Sa după citirea Sfintei Evanghelii, în legătură cu pericopa vindecării celor zece leproși, a vorbit despre binele pe care Domnul îl face în viața celor care îl caută pe El, arătând și că pentru a fi mulțumiți trebuie, de fapt, să mulțumim lui Dumnezeu, dar și semenilor noștri.

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2648650