"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

CONFERINȚA „LUMINILE ȘTIINȚEI ȘI LUMINA CREDINȚEI” LA PAROHIA FIRENZE II

Sâmbătă, 9 februarie 2019, Arhid. Dr. Adrian Sorin Mihalache, cadru didactic la Facultatea de Teologie „Dumitru Stăniloae” din Iași, a susținut la Parohia Sfânta Muceniță Lucia Firenze II conferința cu titlul „Luminile Științei și Lumina Credinței.” Părintele Profesor, cunoscut în spațiul universitar prin pregătirea academică multiplă și experiența interdisciplinară deosebită, este invitat să susțină numeroase conferințe în țară și străinătate. Conferința susținută la Florența a transmis celor prezenți prin numeroase dovezi științifice actuale bucuria frumuseții uimitoare a creației lui Dumnezeu și a impulsionat conștientizarea sensului profund al vieții omului, astfel întărindu-se certitudinea că luminile științei ne conduc la lumina credinței.

 

A consemnat,

Pr. Paroh Ioan Trandafir Bobîrnea

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2655699