"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Prima întâlnire protopopială în Lombardia II

Ieri a avut loc prima întâlnire protopopială a Protopopiatului Lombardia II din noul an. Gazda întâlnirii a fost parohia Milano Nord - Monza, iar la întâlnire au participat preoții din parohiile Lombardiei Setentrionale. 

În cardul întrunirii s-a discutat despre noua organizare administrativă a parohiilor din Regiunea Lombardia survenită în urma înființării Protopopiatului Lombardia III - Est.

De asemenea au fost stabilite datele pentru întâlnirile protopopiale lunare și pentru principalele evenimente organizate la nivelul Episcopiei ca și - Festivalul Bucuriei sau Colindul Sfânt și bun- precum și parohiile care le vor găzdui. 

Următoarea întâlnire va avea loc în 7 Martie la Sesto San Giovanni. 

 

pr. Claudiu Cocan - Cuggiono

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2655738