"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Dăruind vei dobândi la parohia Saluzzo

Cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, sub coordonarea pr. Paroh Simota Codrin, a doamnei Ioana Pertea și a doamnelor din comitetul parohial, la parohia Saluzzo s-a finalizat o primă coletă de haine și alimente pentru o familie de oameni nevoiași din județul Botoșani.

Credincioșii s-au mobilizat foarte bine la această acțiune de binefacere, in scurt timp adunându-se o cantitate considerabilă de ajutoare. In perioada imediat următoare vor fi trimise familiei in cauză.

Dumnezeu să înmulțească și să binecuvânteze și alte astfel de acțiuni.

Pr. Simota Codrin

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2457594