"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ieri s-a ținut cea de-a doua Adunare Protopopială a Protopopiatului Lombardia Nord la Sesto San Giovanni.

Ieri, 7 Martie, s-a ținut cea de-a doua întrunire protopopială lunară din acest an a Protopopiatului Lombardia II - Nord. Gazda întâlnirii a fost biserica ortodoxă română din Sesto San Giovanni cu hramul Nașterii Maicii Domnului.

Părinții prezenți au slujit Taina Sfântului Maslu de obște, iar la sfârșitul slujbei părintele Sergiu Arcăleanu, parohul bisericii din Cormano, a ținut un cuvânt de învățătură despre spiritualitatea satului românesc.

pr. Claudiu Cocan,Cuggiono

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2463986